Szkła hartowane i folie ochronne na telefon Huawei Mate 30 Lite

Filtry Zwiń
Pokaż na stronie Zwiń
Pokaż na stronie Zwiń

Huawei Mate 30 Lite - niezawodna ochrona ekranu

Zastanawiasz się, jak optymalnie zabezpieczyć swój Huawei Mate 30 Lite przed uszkodzeniami? Dobrze dobrana ochrona ekranu to podstawa. Możesz wybierać spośród dwóch podstawowych rodzajów zabezpieczeń. Na ten model Huawei Mate dostępne są szkła i folie na ekran. Oba rozwiązania są starannie dopasowane do designu smartfona dzięki wycięciom na jego poszczególne komponenty, a ich montaż nie sprawia problemów. Co więcej, zarówno folie poliwęglanowe, jak i szkła hartowane są całkowicie przezroczyste, więc możesz w pełni cieszyć się ze wszystkich funkcjonalności smartfona z krystalicznym obrazem na czele. Oba rozwiązania nie zaburzają również funkcji dotykowych smartfona.

Zalety ochrony ekranu Huawei Mate 30 Lite

Wybierając ochronę na ekran dla tego modelu Huawei, warto poznać cechy poszczególnych rozwiązań. Szkła na ekran, zwane również hartowanymi, charakteryzują się dużą twardością (to aż 9H w skali Mohsa). Do ich głównych zadań należy ochrona przed zarysowaniami, powstaniem otarć czy zabrudzeń wyświetlacza. Dodatkowo minimalizują niebezpieczeństwo stłuczenia matrycy telefonu. Wartą uwagi alternatywą są folie poliwęglanowe. Ich twardość w skali Mohsa wynosi zazwyczaj 3H. Podobnie jak szkła na ekran one również zapewniają zabezpieczenie przed zabrudzeniami i drobnymi rysami. Co więcej, mogą zamaskować niewielkie, już powstałe ryski.

Huawei Mate 30 Lite - specyfikacja modelu

Huawei Mate 30 Lite budził spore zainteresowanie jeszcze zanim trafił na rynek. Powód: niebanalny design i konstrukcja, która zgodnie z zapowiedziami ma być w dużej mierze oparta na szkle. To dość zaskakujące posunięcie, ponieważ większość smartfonów bazuje na tworzywie sztucznym oraz metalu. W tym modelu Huawei projektanci zastosowali zakrzywione szkło. Co więcej, urządzenie wyposażono w certyfikat potwierdzający, że jest ono wodo- i pyłoodporne. Ponadto ten model Huawei dysponuje skanerem linii papilarnych umieszczonym w wyświetlaczu. Obraz na ekranie wyświetlany jest natomiast w rozdzielczości Full HD+. Jest to 6,4-calowy ekran IPS LCD. Smartfon wspiera sieć 5G. Sprzęt wyposażono także w funkcję szybkiego ładowania i baterię o pojemności 4000 mAh. Warto zaznaczyć, że urządzenie dostępne jest w dwóch wariantach: 6 GB lub 8 GB pamięci RAM.