Szkła hartowane i folie ochronne na telefon Huawei P40

Filtry Zwiń
Pokaż na stronie Zwiń
Pokaż na stronie Zwiń

Chroń wyświetlacz w swoim Huawei P40, stosując folie i szkła na ekran

Wyświetlacz bez wątpienia stanowi najwrażliwszą część każdego smartfona. Może pęknąć na skutek upadku lub po prostu zostać porysowany w wyniku codziennego użytkowania. Szczególnie podatne na uszkodzenia są wyświetlacze o dużych powierzchniach i zagiętych krawędziach. Takimi właśnie ekranami dysponują telefony modelu Huawei P40, dlatego warto stosować w ich przypadku szkła hartowane lub folie poliwęglanowe. Powinno się dobierać takie szkła ochronne, które odpowiadają konkretnemu modelowi telefonu. W przypadku smartfona Huawei P40 muszą one uwzględniać między innymi zagięte brzegi wyświetlacza. Dzięki temu jesteśmy w stanie całkowicie ochronić ekran przed zarysowaniami, a także w znacznym stopniu zminimalizować ryzyko jego pęknięcia z powodu upadku lub uderzenia.

Szkła hartowane czy folie poliwęglanowe – co lepsze dla Huawei P40?

Zarówno szkła hartowane, jak i folie poliwęglanowe mają swoje zalety oraz wady. Większość osób częściej wybiera szkła ochronne, ponieważ posiadają one większą wytrzymałość, przez co lepiej chronią właściwą szybkę smartfona przed pęknięciem. Są jednak droższe i bardziej kruche, dlatego częściej trzeba wymieniać je na nowe. Z kolei folie poliwęglanowe mają niższą cenę oraz większą elastyczność, dzięki czemu można lepiej dopasować je do brzegów wyświetlacza. Nie musimy obawiać się tego, że folie i szkła na ekran popsują estetykę naszego telefonu. Wręcz przeciwnie, szkła hartowane i folie poliwęglanowe mogą maskować drobne ryski powstałe wcześniej na ekranie naszego urządzenia.

Huawei P40 – specyfikacja smartfona

Huawei P40 to flagowiec z najwyższej półki, który prezentuje niedoścignione dla konkurencji możliwości fotograficzne. Jeszcze większa powierzchnia jego ekranu została całkowicie pozbawiona ramek. Mały fragment w lewym górnym rogu zajmuje jedynie przedni aparat fotograficzny. Co więcej, wszystkie brzegi wyświetlacza zostały estetycznie zagięte, przez co wygląda on na jeszcze większy. Pięcioobiektywowy aparat fotograficzny gwarantuje wysokiej jakości zdjęcia w niemal każdym trybie fotografii, między innymi krajobrazowej, macro czy portretowej. Wrażenie robi także wydajny procesor, HiSilicon Kirin 990 5G, w oparciu o który pracuje smartfon.