Szkła hartowane i folie ochronne na telefon Huawei P40 Pro Plus

Filtry Zwiń
Pokaż na stronie Zwiń
Pokaż na stronie Zwiń

Niezawodna ochrona ekranu w Twoim Huawei P40 Pro Plus

Nabywając nowy Huawei P40 Pro Plus, warto od razu zadbać o to, by jego wyświetlacz chroniła osłonka na ekran. Właściwie dopasowana ochrona ekranu pozwoli zapobiec ewentualnym uszkodzeniom wyświetlacza, utrzymując smartfon z nienagannym stanie. Aktualnie najpopularniejsze metody zabezpieczenia wyświetlacza przed rysowaniem się lub pękaniem to folie poliwęglanowe oraz szkła hartowane. Folie i szkła ochronne są zakładane bezklejowo, ponieważ posiadają właściwości elektrostatyczne. Taka ochrona ekranu może po zużyciu łatwo zostać wymieniona na nową. Warto zadbać o to, by osłonka na ekran została dopasowana do konkretnego modelu telefonu. Przykładowo jeśli smartfon posiada wyświetlacz o zaokrąglonych brzegach, lepiej stosować szkła ochronne 3D.

Folie i szkła ochronne – które lepiej wybrać?

Pomimo zróżnicowanego stopnia gwarantowanej ochrony wyświetlacza zarówno szkła hartowane, jak i folie poliwęglanowe posiadają swoich zwolenników. Wszystko za sprawą tego, że folie i szkła ochronne można dobierać w zależności od noszonego etui na telefon. Właściciele smartfonów, którzy noszą je w futerałach ochronnych z klapką, chętniej sięgają po folie poliwęglanowe. Taka osłonka na ekran jest po prostu cieńsza, bardziej elastyczna i mniej widoczna. Z kolei osoby preferujące minimalistyczne case’y na tył obudowy smartfona częściej kupują szkła hartowane. Jedynie ich grubość i twardość jest w stanie zamortyzować ewentualne uderzenie na tyle, by móc ochronić ekran przed pęknięciem lub stłuczeniem.

Poznaj najważniejsze możliwości Huawei P40 Pro Plus

6,58-calowy smartfon Huawei P40 Pro Plus stanowi jeden z najwydajniejszych telefonów fotograficznych na świecie. Posiada pięcioobiektywowy tylny aparat fotograficzny, w którego skład wchodzi główny obiektyw 50 Mpx, szerokokątny 40 Mpx, teleobiektyw 8 Mpx, macro 8Mpx i czujnik głębi 3D. W wykonywaniu pięknych fotografii pomaga autofocus oraz zaawansowane tryby sztucznej inteligencji. Zrobione zdjęcia wyświetlamy na zjawiskowym ekranie OLED odświeżającym obraz na poziomie 90 Hz. Oprócz tego P40 Pro Plus może poszczycić się pojemną baterią 4200 mAh z możliwością szybkiego ładowania do 40 W.