Szkła hartowane i folie ochronne na telefon Nokia 5.3

Filtry Zwiń
Pokaż na stronie Zwiń
Pokaż na stronie Zwiń

Chroń wyświetlacz telefonu Nokia 5.3, stosując folie i szkła ochronne

Jeśli zależy Ci na niezawodnej ochronie wyświetlacza w smartfonie Nokia 5.3, koniecznie wyposaż go w szkła hartowane lub folie poliwęglanowe. Ochrona ekranu polega przede wszystkim na zabezpieczeniu wyświetlacza przed brudem, zarysowaniami, wytarciami i wyszczerbieniami. Niektóre szkła ochronne mogą dodatkowo zapobiegać pęknięciom lub stłuczeniom ekranu. Folie i szkła ochronne są proste w montażu, ponieważ nie wykorzystują kleju tylko właściwości elektrostatyczne. Co więcej, nie wpływają w żadnym stopniu na komfort użytkowania smartfona. Osłonka na ekran jest niemal niewidoczna dla oczu i nie zmniejsza efektywności jego obsługi.

Jaka ochrona ekranu jest najlepsza?

Zdania dotyczące tego, czy lepsze są folie ochronne, czy też szkła hartowane, są podzielone. Folie i szkła ochronne najlepiej dopasować do swoich indywidualnych preferencji oraz codziennego sposobu użytkowania smartfona. Folie poliwęglanowe to cieńsze i bardziej elastyczne akcesoria, które są najmniej zauważalne na ekranie telefonu. Z tego samego powodu nie posiadają jednak żadnych właściwości amortyzujących uderzenia, dlatego chronią wyświetlacz wyłącznie przed zarysowaniami. Jeżeli zależy Ci na zabezpieczeniu ekranu w swoim smartfonie przed pęknięciem na skutek uderzenia lub upadku, rekomendujemy szkła hartowane o współczynniku twardości 9H w skali Mohsa. Dostępne są także szkła ochronne 3D na ekrany o zakrzywionych brzegach.

Jakie możliwości oferuje Nokia 5.3?

Telefon Nokia 5.3 wyposażono w ekran o przekątnej 6,55 cala z wbudowanym czytnikiem linii papilarnych. Smartfon posiada poczwórny, tylny aparat fotograficzny. Wykonując zdjęcia za pomocą Nokii 5.3, możesz posługiwać się nie tylko standardowym obiektywem, ale również osobnym szkłem dedykowanym fotografii krajobrazowej lub makro. Aparat wykorzystuje do pracy zaawansowane algorytmy sztucznej inteligencji, dzięki czemu zdjęcia cechuje wyjątkowa ostrość oraz realistyczne nasycenie kolorystyczne. Procesor Qualcomm Snapdragon 655 w połączeniu z 3, 4 lub GB pamięci RAM gwarantuje szybką i bezproblemową obsługę nawet wymagających aplikacji. Smartfon zawiera pojemną baterię 4000 mAh, dzięki czemu można ładować go średnio raz na 2 dni.