Szkła hartowane i folie ochronne na telefon Nokia 7.2

Filtry Zwiń
Pokaż na stronie Zwiń
Pokaż na stronie Zwiń

Nokia 7.2 – niezawodna ochrona ekranu

Dwie najpopularniejsze formy zabezpieczenia ekranu smartfona to szkła i folie na ekran, a dokładniej szkła ochronne i folie poliwęglanowe. W pierwszym przypadku mamy gwarancję najskuteczniejszej ochrony wyświetlacza, ponieważ szkła hartowane są grubsze i twardsze, stanowiąc amortyzację podczas upadków urządzenia. Znajdziemy wśród nich także wersje 3D dla zakrzywionych modeli ekranów. Z kolei folie ochronne, dzięki swojej cienkiej, matowej i elastycznej powierzchni, zabezpieczają przed zarysowaniami i maskują istniejące mikrozarysowania. Zwykle montaż folii poliwęglanowej jest łatwiejszy, jeśli wybierzemy wersję elektrostatyczną, tak zwaną bezklejową. Podczas zakładania folii ochronnej mogą pojawiać się pęcherzyki powietrza, jednak w dość krótkim czasie powinny zniknąć.

Zalety ochrony ekranu Nokia 7.2

Aby móc jak najdłużej cieszyć się nienagannym wyglądem nowego smartfona, takiego jak Nokia 7.2, potrzebne będzie odpowiednio dobrane etui oraz zabezpieczenie ekranu przed zarysowaniem lub uszkodzeniem. Szeroki wybór na rynku folii i szkieł ochronnych pozwala na dopasowanie ochrony do konkretnego modelu urządzenia, uwzględniając jego kształt, wymiary oraz niezbędne wycięcia na obiektyw, głośnik czy klawisz funkcyjny. Po założeniu szkło ochronne lub folia poliwęglanowa osiągają ok 99% przezroczystości, dzięki czemu są one dla nas praktycznie niewidoczne. Możemy łatwo je zamontować, nie martwiąc się o krzywe przyleganie lub nieestetyczne bąble powietrza pod powierzchnią zabezpieczenia ekranu. Zmianie nie ulegnie także czułość dotyku wyświetlacza, a jeśli na ekranie znajdują się już drobne rysy, sprawimy, że staną się one niewidoczne.

Nokia 7.2 – specyfikacja modelu

Nokia 7.2 została wyposażona w wydajne podzespoły o dużej mocy obliczeniowej, a także potrójny aparat z matrycą 48 Mpx wzbogacony elementami optycznymi ZEISS Optics. Dzięki temu telefon stanowi doskonałą, minimalistyczną alternatywę dla konwencjonalnych, pełnowymiarowych aparatów fotograficznych. Oprócz tego smartfon wyróżnia się także technologią PureDisplay zapewniającą wyjątkowo ostry obraz. Nokia 7.2 posiada wysokiej klasy wyświetlacz Full HD+ o przekątnej 6,3”, który warto wyposażyć w dodatkową ochronę ekranu. Dzięki niej będziemy mogli nieprzerwanie cieszyć się klarownym obrazem w zakresie szerokiej dynamiki.