Szkła hartowane i folie ochronne na telefon Samsung Galaxy Xcover Pro

Filtry Zwiń
Pokaż na stronie Zwiń
Pokaż na stronie Zwiń

Niezawodna ochrona ekranu w Twoim Samsung Galaxy XCover Pro

Chociaż Samsung Galaxy XCover Pro charakteryzuje się ponadprzeciętną odpornością na uszkodzenia mechaniczne, wyświetlacz smartfona wciąż stanowi jego najwrażliwszy element. Z tego powodu warto zabezpieczyć ekran, wykorzystując do tego folie i szkła ochronne. Zarówno folie poliwęglanowe, jak i szkła hartowane mają stosunkowo niską cenę, łatwo się je montuje i w każdej chwili można wymienić je na nowe. Co ważne, osłonka na ekran występuje w wariancie dopasowanym konkretnie do modelu Galaxy XCover Pro. Dlatego chroni cały wyświetlacz i nie przeszkadza w używaniu przedniego aparatu fotograficznego. Ochrona ekranu może maskować już wcześniej powstałe ryski.

Samsung Galaxy XCover Pro – szkła hartowane czy folie poliwęglanowe?

Ochrona ekranu, jaką zapewniają folie i szkła ochronne, zabezpiecza wyświetlacz przede wszystkim przed zarysowaniami. Dochodzi do nich w trakcie normalnego użytkowania smartfona, dlatego folie i szkła na ekran powinien stosować każdy. Jak jednak zdecydować, która ochrona ekranu odpowiada nam bardziej? Przeanalizujmy indywidualne właściwości, które posiadają szkła ochronne i folie poliwęglanowe. Szkła hartowane są grubsze, przez co bardziej widoczne i kruche. Mogą jednak zamortyzować upadek smartfona na tyle, że zapobiegną pęknięciu wyświetlacza. Folie ochronne gwarantują niższy poziom zabezpieczenia przed taką sytuacją, chroniąc ekran przede wszystkim przed zarysowaniami. Są z kolei mniej widoczne, bardziej elastyczne i mają niższą cenę.

Samsung Galaxy XCover Pro – opis smartfona

Telefon Samsung Galaxy XCover Pro został zaprojektowany w taki sposób, by jak najdłużej mogły korzystać z niego osoby wykonujące niebezpieczne zawody lub uprawiające sporty ekstremalne. Smartfon wyróżnia się bowiem wytrzymalszą konstrukcją: jego obudowa jest wodo- i pyłoszczelna, jednocześnie będąc odporna na upadki z wysokości do 1,5 m. Oprócz wzmocnionej konstrukcji nowy XCover oferuje jednak standardowe funkcje, które posiada każdy projektowany obecnie smartfon. Ma zatem bardzo wytrzymałą baterię 4050 mAh, duży wyświetlacz Infinity FHD+ oraz czytnik linii papilarnych. Duże możliwości obliczeniowe gwarantuje ośmiordzeniowy procesor i 4 GB pamięci RAM.