Szkła hartowane i folie ochronne na telefon Sony Xperia 1

Filtry Zwiń
Pokaż na stronie Zwiń
Pokaż na stronie Zwiń

Sony Xperia 1 - niezawodna ochrona ekranu

Szkła hartowane i folie ochronne do Sony Xperia 1 dostępne w ofercie sklepu internetowego etuo.pl to niezawodne akcesoria chroniące najbardzie wrażliwą część smartfona - panel dotykowy. Dzięki zastosowaniu odpowiedniej osłonki, nasz telefon przez długi czas pozostanie w niemal idealnym stanie. Warto wybrać szkła i folie na ekran Sony lub folioszkła, które najbardziej odpowiadają naszemu zapotrzebowaniu.

Zalety ochrony ekranu Xperia 1

Folie ochronne to bardzo cienkie warstwy poliwęglanu, czyli dobrej jakości tworzywa sztucznego, które posiada twardość na poziomie 3H w skali Mohsa. Folie świetnie zapobiegają zabrudzeniu ekranu, a także powstawaniu drobnych zarysowań podczas codziennego użytkowania. Z kolei szkła hartowane to znacznie mocniejsza wersja osłonki na panel dotykowy smartfona. Ich twardość w skali Mohsa wynosi 9H, dzięki czemu stanowią mocną barierę podczas zderzenia z twardym przedmiotem lub powierzchnią, dzięki czemu stanowią nieocenioną pomoc w zapobieganiu stłuczeniom lub pęknięciom matrycy. Zarówno folie poliwęglanowe, jak i szkła ochronne są bardzo cienkie i w 100% przezroczyste, a co za tym idzie nie wpływają na pogorszenie funkcji dotykowych czy też odbioru kolorów na wyświetlaczu. Akcesoria te są bardzo łatwe w samodzielnym montażu, a także posiadają wycięcia na najważniejsze komponenty frontu telefonu i występują w wersji dopasowanej do samej matrycy lub w wersji z zakrzywionymi rantami (3D).

Sony Xperia 1 - specyfikacja modelu

Sony Xperia 1 posiada 6,6-calowy ekran o rozdzielczości 3840 x 1620 pikseli. Jest to zatem panel o proporcjach 21:9. Procesor zastosowany w urządzeniu to Qualcomm Snapdragon 855 z GPU Adreno 640 oraz 6 GB pamięci operacyjnej RAM. Na dane przeznaczono 256 GB miejsca. Sony Xperia model 1 nad ekranem posiada kamerkę 12 lub 13 Mpix. Natomiast z tyłu obudowy znajduje się sensor 19 Mpix, który pozwala na nagrywanie wideo w bardzo dobrej jakości, nawet 8K UHD. Warto zatem zabezpieczyć panel dotykowy w swoim smartfonie, aby jak najdłużej cieszyć się niezawodnym urządzeniem z estetycznym wyglądem.