CHRISTMAS SALE zniżki aż do -50% | SPRAWDŹ »

Szkła hartowane i folie ochronne na telefon Sony Xperia 5

Pokaż na stronie Zwiń

Sony Xperia 5 – niezawodna ochrona ekranu

Szkła i folie ochronne na ekran występują w niezliczonej liczbie wariantów, będąc dokładnie dopasowywane do wymiarów i kształtów smartfonów, a także rozmieszczenia ich ewentualnych klawiszy funkcyjnych. Dzięki temu możemy mieć pewność, że zabezpieczenie ekranu będzie dobrze przylegać do powierzchni smartfona. Zarówno folie poliwęglanowe, jak i szkła hartowane posiadają wiele zalet. Folie ochronne są cieńsze i elastyczniejsze, przez co mają bardziej przystępne ceny. Wyróżniają się także matową powierzchnią, na której mniej widoczne są tłuste odciski palców. Z kolei szkła ochronne są zdecydowanie grubsze, dzięki czemu mogą zabezpieczyć ekran smartfona nawet przed upadkiem z dużej wysokości – musimy przy tym liczyć się z ich wyższą ceną. W obu przypadkach osiągniemy również ochronę przed zarysowaniami wyświetlacza, które pojawiają się podczas codziennego użytkowania.

Zalety ochrony ekranu Sony Xperia 5

Szczególnie wybierając smartfon z wysokiej półki, chcemy dbać o jego stan i zabezpieczyć go przed ewentualnymi uszkodzeniami. Należy więc wyposażyć się nie tylko w odpowiednie etui, ale także w wysokiej jakości szkło ochronne. W końcu najwrażliwsza część Sony Xperia 5 to właśnie wyświetlacz, który dodatkowo zajmuje większość powierzchni urządzenia. Aktualnie produkowane szkła i folie na ekran posiadają przystępne ceny, są łatwe w montażu oraz, co najważniejsze, mają wysoką skuteczność. Takie zabezpieczenie ekranu nie wpłynie w żaden sposób na jakość wyświetlanego obrazu czy komfort użytkowania. Mamy za to gwarancję zabezpieczenia wyświetlacza przed zarysowaniami oraz pęknięciami wynikającymi z codziennego użytkowania lub nieszczęśliwych wypadków.

Sony Xperia 5 – specyfikacja modelu

Xperia 5 to kolejny z wiodących smartfonów marki Sony, wyróżniający się aparatem 36 Mpx z trzema obiektywami o zróżnicowanych ogniskowych. Telefon bazuje również na najnowszych technologiach audio, zapewniając kinowy dźwięk przestrzenny Dolby Atmos. W urządzeniu zastosowano wysokiej klasy wyświetlacz OLED FHD+ HDR CinemaWilde o proporcjach 21:9. Między innymi z tego powodu warto wyposażyć się w zabezpieczenie ekranu, które pozwoli nam jak najdłużej cieszyć się nieskazitelnym obrazem smartfona.