Szkła hartowane i folie ochronne na telefon Xiaomi Mi 10

Filtry Zwiń
Pokaż na stronie Zwiń
Pokaż na stronie Zwiń

Folie i szkła na ekran na Xiaomi Mi 10

Osoby, którym zależy na bezpieczeństwie nowego smartfona oraz utrzymaniu jego nienagannej estetyki, od razu powinny wyposażyć urządzenie w dwa podstawowe akcesoria. Pierwsze z nich stanowią etui na telefon, a drugie folie i szkła na ekran. Wybieramy albo szkła hartowane, albo folie poliwęglanowe. Zarówno szkła ochronne, jak i folie poliwęglanowe posiadają swoich zwolenników. Wybór pomiędzy dwoma formami zabezpieczeń wyświetlacza powinniśmy opierać przede wszystkim na sposobie codziennego użytkowania smartfona. Niekiedy też folie i szkła na ekran dopasowujemy do konkretnego modelu urządzenia. W przypadku Xiaomi Mi 10 bardziej polecane rozwiązanie stanowią szkła ochronne, ponieważ możemy nabyć wariant 3D dla zakrzywionych modeli ekranu.

Jakie zalety mają szkła hartowane czy folie poliwęglanowe?

Folie poliwęglanowe mogą odpowiadać osobom, które poszukują umiarkowanej ochrony wyświetlacza. Są odporne na zarysowania i mogą maskują te już istniejące. Ponadto folie poliwęglanowe są cieńsze od szkła i dostępne jedynie w wersji elektrostatycznej. Grubsze od folii szkła hartowane lepiej amortyzują wstrząsy podczas upadków urządzenia. Skutecznie chronią powierzchnię wyświetlacza przed zarysowaniami i zwykle ich montaż jest łatwiejszy. Jednak największa zaleta, jaką mają szkła hartowane, to fakt, że to właśnie one gwarantują najwyższą ochronę przed stłuczeniem ekranu. Ono z kolei stanowi najpoważniejsze uszkodzenie wyświetlacza, które może nawet uniemożliwić prawidłowe użytkowanie smartfona.

Specyfikacja techniczna Xiaomi Mi 10

Flagowiec chińskiego producenta Xiaomi Mi 10 udowadnia, że telefony ze średniej półki cenowej również mogą prezentować wysoki poziom estetyki i możliwości technologicznych. Smartfon posiada 6,67-calowy wyświetlacz klasy AMOLED. W jego obrębie umieszczono niewidoczny czytnik linii papilarnych. Zasilanie gwarantuje pojemna bateria 4780 mAh wspierająca funkcję Quick Charge 4+. Użytkownicy mają do wyboru dwa warianty urządzenia 128 GB pamięci wewnętrznej i 8 GB RAM lub 256 GB pamięci wewnętrznej i 12 GB RAM. Warto zwrócić uwagę również na wydajny procesor Qualcomm Snapdragon 865 oraz poczwórny aparat fotograficzny z głównym obiektywem o matrycy 108 Mpx.