Szkła hartowane i folie ochronne na telefon Xiaomi Mi 10 Pro

Filtry Zwiń
Pokaż na stronie Zwiń
Pokaż na stronie Zwiń

Ochrona wyświetlacza Xiaomi Mi 10 Pro – folie i szkła na ekran

Jedynie szkła hartowane lub folie poliwęglanowe są w stanie zabezpieczyć ekran naszego smartfona przed stopniowym niszczeniem. Możemy najstaranniej dbać o urządzenie, ale nigdy nie jesteśmy w stanie przewidzieć nagłego, nieszczęśliwego wypadku, takiego jak upuszczenie lub uderzenie telefonu. Folie i szkła na ekran stanowią zatem swojego rodzaju bufor bezpieczeństwa. Nawet jeśli to one ulegną uszkodzeniu, z łatwością wymienimy je na nowe. To z kolei znacznie mniejszy wydatek od naprawy wyświetlacza w Xiaomi Mi 10 Pro. Do naszej dyspozycji pozostają szkła ochronne i folie poliwęglanowe w wielu formach. Warto dopasować do telefonu takie, które chronią maksymalną powierzchnię ekranu urządzenia.

Czym charakteryzują się folie i szkła na ekran?

To, czy lepiej wybierać folie poliwęglanowe, czy też szkła hartowane na ekran, zależy przede wszystkim od sposobu, w jaki używany jest smartfon oraz preferencji użytkownika. Szkła ochronne są grubsze i twardsze, a zatem trwalsze. Mogą amortyzować uderzenia podczas upadku telefonu, zwiększając ochronę przed stłuczeniem ekranu. Szkła hartowane są również dostępne w wersji 3D do wyświetlaczy o zaokrąglonych brzegach. Z kolei folie poliwęglanowe charakteryzują się niższą ceną i są mniej widoczne po naklejeniu na szybkę smartfona. Mogą maskować już istniejące mikrozarysowania, choć łatwiej odklejają się od wyświetlacza.

Dane techniczne Xiaomi Mi 10 Pro

Wzbogacona wersja flagowca Xiaomi Mi 10 Pro zachwyca swoją estetyką i funkcjonalnością. Przede wszystkim smartfon prezentuje się naprawdę elegancko i nowocześnie. Odpowiada za to 6,67-calowy, niemal bezramkowy wyświetlacz AMOLED. Tylny panel zdobi jednobryłowa obudowa o gładkiej, mieniącej się powierzchni. Superpojemna bateria mieści 4500 mAh i jest kompatybilna z technolgią Quick Charge 4+. Telefon możemy ładować także indukcyjnie. Ogromna pamięć wbudowana wynosi 256 lub 512 GB. Podobnie duża jest pamięć RAM: 8 lub 12 GB. Ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 865 osiąga taktowanie na poziomie 2,84 GHz. Tylny aparat fotograficzny bazuje na czterech obiektywach.