Szkła hartowane i folie ochronne na telefon Xiaomi Redmi Note 9 Pro

Filtry Zwiń
Pokaż na stronie Zwiń
Pokaż na stronie Zwiń

Dopasuj niezawodne folie i szkła ochronne do Xiaomi Redmi Note 9 Pro

Duży, wąskoramkowy wyświetlacz w Xiaomi Redmi Note 9 Pro wymaga skutecznego zabezpieczenia. Pomimo tego, że producent wyposażył go w Corning Gorilla Glass, przyda mu się także dodatkowa ochrona ekranu. Stosując folie i szkła ochronne, możemy w niemal 100% zapobiec jakimkolwiek zniszczeniom szybki ekranowej. Wystarczy zadbać o to, by osłonka na ekran pokrywała całą powierzchnię wyświetlacza – wówczas będzie do niego dobrze przylegać. Należy na to zwrócić uwagę szczególnie, gdy ekran ma zaokrąglone brzegi. W takiej sytuacji najlepiej stosować tak zwane szkła ochronne 3D. Jeżeli używana ochrona ekranu ulegnie zniszczeniu, powinniśmy od razu wymienić ją na nową.

Jaka ochrona ekranu do Xiaomi Redmi Note 9 Pro?

Folie ochronne i szkła hartowane stanowią najpopularniejsze, a zarazem najskuteczniejsze formy ochrony wyświetlaczy w telefonach. Warto jednak wiedzieć, jakie cechy różnią folie poliwęglanowe i szkła ochronne. Wybierając folie ochronne, zabezpieczamy ekran smartfona przede wszystkim przed rysowaniem się. Ponieważ jednak folie poliwęglanowe są cienkie i elastyczne, mogą nie uchronić szybki telefonu przed pęknięciem na skutek upadku lub uderzenia. Taki poziom ochrony gwarantują z kolei szkła hartowane. Najlepiej wybierać szkła ochronne o grubości 9H w skali Mohsa – gwarantuje ona skuteczną amortyzację podczas uderzeń. Szkła hartowane są bardziej widoczne, ale nie wpływają na jakość obrazu.

Charakterystyka Xiaomi Redmi Note 9 Pro

6,67-calowy Xiaomi Redmi Note 9 Pro wyróżnia się oszałamiającym aparatem głównym o rozdzielczości 64 Mpx. W sumie smartfon wyposażono w cztery obiektywy tylnego aparatu fotograficznego: standardowy, szerokokątny, macro oraz do pomiaru głębi. Telefon zawiera pojemną baterię 5020 mAh z funkcją szybkiego ładowania Fast Charging. Występuje w dwóch wariantach pamięci wewnętrznej i pamięci RAM: 64 i 128 GB oraz 4 i 6 GB. Pamięć wewnętrzną można rozszerzyć także poprzez zewnętrzną kartę pamięci do 512 GB. Za błyskawiczną i bezawaryjną obsługę aplikacji odpowiada ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 720G.