Szkła hartowane i folie ochronne na telefon Xiaomi Redmi Note 9 Pro Max

Filtry Zwiń
Pokaż na stronie Zwiń
Pokaż na stronie Zwiń

Zabezpiecz wyświetlacz Xiaomi Redmi Note 9 Pro Max, stosując folie i szkła ochronne

Jeżeli zależy Ci na tym, aby wysokiej jakości ekran w Xiaomi Redmi Note 9 Pro Max przez jak najdłuższy czas prezentował się identycznie jak w dniu zakupu, stosuj folie poliwęglanowe lub szkła hartowane. Dodatkowa ochrona ekranu pozwoli zabezpieczyć go przede wszystkim przed zarysowaniami, które mogą pojawiać się nawet w trakcie normalnego użytkowania smartfona. Warto upewnić się, że osłonka na ekran będzie pokrywać całą powierzchnię wyświetlacza. Powinniśmy dopasowywać folie i szkła ochronne do konkretnego modelu smartfona. Wówczas będą mieć kompatybilne wymiary i pasujące wycięcie na przedni obiektyw.

Folie poliwęglanowe czy szkła hartowane – co lepsze?

Trudno wskazać, czy bardziej opłacają się folie ochronne, czy też szkła hartowane. Wybór ten zależy przede wszystkim od etui na telefon oraz sposobu codziennego użytkowania smartfona. Folie poliwęglanowe są cieńsze i bardziej elastyczne, dlatego warto używać ich razem z futerałem w formie książkowej. Do klasycznego, silikonowego case’a lepiej wybierać szkła ochronne. Największy stopień ochrony gwarantują szkła hartowane o twardości 9H w skali Mohsa. Tylko one są w stanie zabezpieczyć wyświetlacz przed stłuczeniem na skutek uderzenia lub upadku. Folie ochronne zapobiegają przede wszystkim zarysowaniom ekranu.

Opis smartfona Xiaomi Redmi Note 9 Pro Max

Telefon Xiaomi Redmi Note 9 Pro Max posiada 6,67-calowy wyświetlacz o bardzo wąskim obramowaniu ekranu. Z tego powodu ekran zajmuje aż 84,6% frontu urządzenia. Wytrzymała bateria zastosowana w smartfonie ma pojemność aż 5040 mAh i obsługuje technologię szybkiego ładowania Fast Charging. W zależności od wyboru konkretnej konfiguracji sprzętowej, pamięć wbudowana w telefonie wynosi 64 lub 128 GB, a pamięć RAM 6 lub 8 GB. Smartfon pracuje w oparciu o ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 720G i układ graficzny Adreno 618. Z tyłu obudowy znajdują się cztery obiektywy aparatu fotograficznego: główny 64 Mpx, szerokokątny 8 Mpx, makro 5 Mpx i czujnik głębi 2 Mpx.