Szkła hartowane i folie ochronne na telefon ZTE Blade V7 Lite

Filtry Zwiń
Pokaż na stronie Zwiń
Pokaż na stronie Zwiń

Ekonomiczne rozwiązania kojarzą się zwykle z minimalizmem, ale firma ZTE dokonała niezwykłej rzeczy – stworzyła budżetowy smartfon, który wizualnie wygląda lepiej od niejednego flagowca nafaszerowanego po brzegi nowinkami technicznymi. Główną przyczyną takiego stanu rzeczy jest dbałość o detale, doskonałe spasowanie wszystkich elementów i wykorzystanie ekranu dotykowego pokrytego szkłem 2,5D. Elegancka obudowa z zaokrąglonymi brzegami z pewnością będzie dumą niejednego miłośnika pięknych urządzeń mobilnych.

Wyświetlacz ma 5 cali i pracuje z maksymalną rozdzielczością 720 x 1280 pikseli – czyli w standardzie HD. Moc obliczeniowa płynie z czterordzeniowego procesora MediaTek MT6735P, który zintegrowany został ze sprawdzonym i lubianym przez użytkowników układem graficznym Mali T-720 i 2 GB pamięci RAM. Nadzór nad pracą urządzenia powierzono systemowi operacyjnemu Android w wersji 6.0.1 Marshmallow. Energia potrzebna do zasilania podzespołów magazynowana jest w niewymiennej baterii o pojemności 2.500 mAh.
Uszkodzeń nie da się uniknąć w pełni – na swój nowy telefon można bardzo uważać, ale zwykle to przypadek sprawia, że urządzenie ląduje na chodniku lub zostaje porysowane ostrym przedmiotem włożonym nieopacznie do kieszeni. Folia na ekran oraz szkło 9H to akcesoria ochronne, które chronią przed wypadkami losowymi – z ich pomocą można uniknąć zarysowania lub stłuczenia ekranu dotykowego. Szkło hartowane zabezpiecza delikatną powierzchnię wyświetlacza cienką, ale niezwykle twardą taflą o wytrzymałości korundu. Lżejsza folia poliwęglanowa pozwala uniknąć uszkodzeń wywołanych upadkiem lub intensywnym użytkowaniem nie zmniejszając czułości matrycy oraz jakości wyświetlanego obrazu.